Naš prvi dom je bilo stanovanje na Celovški v Ljubljani. Lepo, obnovljeno in za naju na začetku čisto dovolj veliko. Sploh v času, ko sva imela le Ruto, Sara pa je še študirala — blizu centra mesta, kavice, sprehodi in kolo. In ves čas so bili okoli nas najboljši sosedje!

Potem so si punce zaželele malega kužka in prišla je zlata prinašalka Luna. Čez nekaj let sta prišla med nas še naša fanta – Adam in Lev. Počasi je stanovanje začelo postajati premajhno – otroški voziček na hodniku, škatle igrač, pa inštrumenti, knjige, kupi cunj…

In tako se je začelo iskanje novega doma. Bilo je dolgo iskanje, res dolgo. Vsak dan sva spremljala oglase na nepremičnine.net, klicala naokoli in hodila na oglede. Skupaj sva naštela več kot 60 ogledov različnih hiš in parcel… na različnih koncih okolice Ljubljane. In ko sva glede na situacijo že skoraj obupala, sva našla pravo. Nekaj časa sva sicer še zbirala pogum, potem pa sva se odločila — za hišo iz brun.